8 cze 2018

O czym warto pamiętać przed podróżą


Pełnia sezonu wyjazdowego przed nami. Pewni niektórzy z Was swój pierwszy dłuższy urlop mają za sobą, niektórzy zapewne na niego jeszcze czekają.

Ale nieważne, czy przyjemność pakowania jeszcze przed Wami, czy bój z niezamykającą się walizką jest nie-tak-odległym wspomnieniem, są pewne rzeczy, być może dla niektórych z Was będące oczywistymi oczywistościami, o których warto pamiętać na dzień przed wyjazdem.

źródło: pixabay.com

1. Zostaw klucze sąsiadowi / dobremu znajomemu / rodzinie

Mam świadomość, że nie każdy ma komfort posiadania zaufanego sąsiada (a dobry i zaufany sąsiad, to dzisiaj gatunek na wymarciu), ale naprawdę warto znaleźć osobę, której będziemy mogli oddać klucze w razie "w".
Sama nie wyobrażam sobie spokojnego wyjazdu, jeśli musiałabym gdzieś wywieźć swoje futra. A mama, która mieszka niedaleko, to skarb. I koty nie są narażone na stres spowodowany zmianą miejsca zamieszkania... jedynie wizytacje "babci" mogą je niepokoić. ;)

2. Sprawdź czy gaz i woda została zakręcona.

Unikniesz w ten sposób zaprzątania sobie głowy problemem typu "A co jeśli, rura pęknie i zaleje sąsiada?" "A jeśli nie dokręciłam gazu?" "A jeśli rura pęknie i wybuchnie gaz". Wówczas klucze zostawione u sąsiada na niewiele się zdadzą...

3. Posprzątaj... i pozmywaj!

Nie każdy o tym pamięta, ale jak przyjemnie jest wrócić po urlopie do mieszkania, które jest czyste. Pełen komfort psychiczny.

4. Zmień pościel

Podobnie jak poprzedni punkt, powrót do własnego łóżka i pachnącej pościeli, pozwoli na mniej bolesne zderzenie się z rzeczywistością.

5. Podlej kwiaty

Chyba że ich nie masz. Lub zaplanuj zakup nowych, ponieważ poza sukulentami, większość roślin źle znosi upały. I susze.

6. Wynieś śmieci

I nie zapomnij o tym koniecznie. Chyba, że chcesz wykorzystać uprzejmego sąsiada. Albo mamę. O ile krótkotrwały wyjazd grozi "co najwyżej" nieprzyjemnymi aromatami unoszącymi się znad kosza na śmieci, o tyle po dwutygodniowej nieobecności, życie, które rozwinęło się w obierkach zacznie osiągać kolejny poziom ewolucji. A nawet postanowi opuścić kubeł.

7. Połóż w jednym miejscu ubranie na wyjazd oraz bilet i portfel.

Gdy Twój pociąg czy samolot jest w godzinach popołudniowych, nie ma większego problemu, aby zabrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Gorzej, gdy trzeba zerwać się z samego rana lub gdy budzik postanowi zrobić sobie wolne...
Przygotowane dzień wcześniej ubranie na podróż pozwoli zaoszczędzić mnóstwo stresu przy parowaniu skarpetek, a odłożenie portfela oraz biletu zaraz obok zminimalizuje prawdopodobieństwo, że się o nich zapomni.

8. Obetnij paznokcie :)

Po krótszym zastanowieniu się, doszłam do wniosku, że ten punkt nie jest taki głupi, jakkolwiek głupio brzmi. Staranny manicure i pedicure zrobiony na krótko przed wyjazdem, pozwoli zaoszczędzić miejsce w walizce, ponieważ nie ma konieczności zabierania całego potrzebnego oprzyrządowania do dbania o dłonie. A zbyt długie paznokcie u stóp nie będą utrudniać chodzenia w zakrytych butach. :)
Jako zwolenniczka paznokci hybrydowych, sama przed wyjazdem "robię paznokcie", co pozwala mi nie myśleć o odpryskującym lakierze, a sama hybryda powoduje, że moje paznokcie nie łamią się tak szybko.
Drugim równie dobrym (jak nie lepszym) pomysłem są po prostu naturalne paznokcie obcięte na krótko.
Te osiem punktów, to moje "must do" przed wyjazdem. A w komentarzach chętnie dowiem się, jakie punkty dodalibyście do powyższej listy.
R. W.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

staty