9 wrz 2016

Jak spakować walizkę i nie zwariować.

Nie ukrywam, że nieco spóźniłam się z napisaniem tego posta, ponieważ sezon urlopowy dobiega końca... chociaż póki pogoda sprzyja weekendowym wypadom, te są nierozłącznie związane z siłowaniem się z walizką (tudzież plecakiem).
Co roku z osobistym Małżem wybywamy w góry. Co roku od 10 lat, tak że nasi znajomi nawet nie mają cienia wątpliwości gdzie spędzimy kolejny urlop i przestają zadawać pytania. Choć obecnie drogę pokonujemy naszą prywatną popierdółką, za czasów studenckich (czyli jakiś miliard lat temu) przy ograniczonych środkach, trzeba było zapakować się w pociąg by przeżyć te dwa tygodnie w dziczy.
Pewne "myki' dotyczące tego jak zaoszczędzić miejsce w walizce bez konieczności siadania na niej by zapiąć suwak weszły mi w nawyk i stosuję je do dziś pomimo braku wszelkich ograniczeń.

jak spakowac walizke
jak nie pakować walizek ;)

Oto kilka moich sposobów na to, jak ekonomicznie spakować walizkę. Choć niektóre z nich mogą wydać się oczywiste, myślę, że warto o nich napisać:

1. Zaprzyjaźnij się z mydłem...

...do prania. Wyjeżdżając na 10 dni i dłużej nawet nie myślałam aby zabierać ze sobą 10 par bielizny. Przecież przeprać raz założone skarpetki to nie problem. Myślę, że 4 pary to max, która wystarczy na dwutygodniowy wyjazd.

2. Zestaw makijażowy

.... zostaw w domu. Kurczę, kobieto, jesteś na wakacjach. Naprawdę potrzebujesz marnować czas i pogodę na nałożenie pełnego make-upu? A nawet jeśli, przełóż ich część do mniejszych pojemników.

3. Pakując się wypełnij wolną przestrzeń.

Na przykład wkładając np. skarpetki czy inną drobnicę... w buty.

4. Skoro o butach mowa...

Te, które zajmują najwięcej miejsca załóż na podróż (pod warunkiem, że nie będą to kalosze w trzydziestostopniowy upał. Tylko czy na pewno potrzebujesz zbierać kalosze?)
A same buty pakuj układając przeciwległe końce razem.

5. Nie jestem fanką kosmetyków 2w1...

.... ale żel pod prysznic i mydło w 1? Przez 2 tygodnie przeżyję.

6. Ubrania złożone w kostkę może wyglądają estetycznie...

ale zabierają miejsce i wbrew pozorom się gniotą. U mnie sprawdza się rolowanie ubrań.

7. ... a ręczniki rozkładam na dnie walizki.


8. Leki?

Nigdy nie zabieram całych opakowań. 


9. Jeśli jedziesz w miejsce, gdzie nie możesz liczyć na sztućce: w sklepach dostępne są takie 2, a nawet 3 w jednym (sztućce turystyczne). Kosztują niewiele, a oszczędzają miejsce w walizce i służą przez kilka sezonów.


10. A kurtkę...

...możesz wziąć "w rękę" lub położyć na wierzch walizki.

Pamiętaj, że część rzeczy możesz kupić w sklepie na miejscu (kawa, herbata) co wiąże się z tym, że nie musisz upychać opakowań do plecaka.
Jeśli masz jakiś fajny sposób na to aby spakować się i nie zwariować - zostaw komentarz, chętnie go wypróbuję :)

RW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

staty